חודש המבצעים הגדול

איך לצלוח את המבצעים מבלי לחרוג, ומתי כדאי לוותר על מבצע?

איך זה נפל עליי פתאום? - חודש נובמבר

החודש, הרבה רשתות האופנה מקבלות קולקציות חדשות ויוצאות במבצעים על הקולקציות ה"ישנות".. זאת בנוסף לכל המבצעים שיש ברשת ובמיוחד באתרים מחו"ל (חג הרווקים הסיני 11/11, בלאק פריידיי..) מבצעים שהרבה פעמים, באמת שווים.. אבל לא תמיד..

בכל מה שקשור לסיילים באתרים בחו"ל יש המון קבוצות פייסבוק ואתרים שמספקים נתונים וסקירות על המון מוצרים וכדאי מאוד לקרא ולהתייעץ שם לפני קנייה כזו או אחרת.. אבל אם כבר מבצעים, אז למה שלא נדבר על מבצעי הסופר? שמתרוצצים לנו בעיניים בכל פעם שאנחנו עושים קניות? מה איתם? מתי כדאי לקנות במבצע ומתי לא? וכמה לקנות? האם כשיש מבצע שווה, כדאי לאגור?

"צומחים ממה שיש" עושה לכם סדר ומספקת ארבעה כללים שיעזרו לכם להחליט מתי כדאי לקנות במבצע.. ומתי כדאי לוותר?

אבל לפני הכל, כדאי שתדעו!

ככל שתקנו יותר – גם תצרכו יותר!

מה זה אומר? שכאשר אתם קונים כמות, אתם תצרכו את הכמות הזו יותר מהר מאשר אם תקנו אחד בכל פעם.. כלומר, תוציאו יותר כסף על פני אותה תקופה. זה לא אני אומר.. זה מחקרים..

לאחר שהפנמנו את זה, אפשר לעבור לארבעת הכללים :

כלל מס' 1 - האם זה משהו שאני צורך בד"כ?

אם התשובה היא לא, ואתם רוצים לקנות את זה רק כי זה נראה לכם ממש ממש זול.. אין בכלל טעם להיכנס לזה! בשביל מה להוציא אפילו שקל על משהו שאתם לא צריכים ושישב אצלכם בארון ויתפוס מקום? או שייזרק לאחר כמה שבועות?

אתם לא צריכים את זה? אל תקנו את זה! גם אם זה במבצע (היות ואתם לא צורכים את זה בד"כ, אתם גם לא יודעים מה המחיר האמיתי והאם זה באמת מבצע.)

אתם כן צריכים את זה? תעברו לבדיקה הבאה!

כלל מס' 2 - המחיר באמת נמוך יותר מבד"כ?

אתם צריכים לדעת מה הוא המחיר האמיתי של המוצר בד"כ, וכשאני כותב בד"כ, הכוונה היא לרוב המוחלט של השנה, כלומר שהמבצע באמת ייחודי ולא כזה שחוזר על עצמו ב10 וריאציות שונות (אך במחיר די זהה) במשך השנה ( 1+1, 50% הנחה, קנה 2 קבל 1 מתנה ועוד..)

המחיר באמת נמוך? תעברו לבדיקה הבאה!

כלל מס' 3 - האם זה מוצר עם תוקף קצר? או כזה שלא אסיים עד שהתאריך יעבור?

הסתכלו על התאריך תוקף של המוצר, הרבה פעמים, מוצרים יהיו במבצע כאשר התוקף שלהם קצר, אם המוצר יתקלקל לכם – לא רק שהפסדתם את מחיר המבצע, אלא את כל הכסף.. וחבל..

חבל על אוכל (או כל מוצר אחר) שילך לפח...

ועל איך להפסיק לזרוק אוכל, כבר דיברנו...

תאריך התוקף מספיק ארוך? תעברו לבדיקה האחרונה!

כלל 4 – האם יש לי כסף כדי לקנות את המוצר? או שאני מכניס את עצמי למינוס בשביל זה?.. 

אם הגעתם עד לכאן, סימן שאתם רוצים לקנות מוצר, שאתם בד"כ צורכים, שהמחיר מבצע שלו באמת שווה, ושתאריך התוקף שלו ארוך מספיק!

עכשיו תשאלו את עצמכם כמה לקנות? מוצר אחד? שניים? שישה?

אז כפי שכתבתי בהתחלה, מחקרים מוכיחים שכאשר קונים יותר, גם צורכים יותר! ובכל זאת אם המבצע באמת שווה, חבל לא לקנות כמות שתספיק להרבה זמן, כי בפעם הבאה שנצטרך לקנות, המחיר יהיה גבוה הרבה יותר ונפסיד כסף!

האומנם?

אם החשבון שלכם מאוזן, יש לכם כסף, ויש לכם מקום לאחסן, מעולה, עשו חישוב של כמה יחידות יספקו אתכם, ולכו על זה..

לעומת זאת, אם החשבון שלכם לא מאוזן, או שאתם במינוס, העצה שלי היא לא לקנות מעבר למה שצריך לקניה הנוכחית! הריבית שתשלמו על המינוס שנכנסתם אליו יהיה לרוב יותר גבוה מהסכום שחסכתם כשקניתם במבצע, ואז במקום להרוויח.. הפסדתם!

עכשיו אפשר לומר שהמבצעים של חודש נובמבר (ובכלל של כל השנה)– אומנם נופלים עלינו  מכל כיוון, אבל אם אנחנו מוכנים לקראתם, גם אותם נעבור בשלום!

אם יש לכם טיפים משלכם על מבצעים, נשמח לשמוע!

לכל שאלה, אני כאן

050-6885851

חג רווקים סיני שמח?

פרנק - 050-6885851